180 Views

Aloe Vera ile Kazandığım İçten Dışa Güzellik: Basit Rutinlerle

Aloe Vera Mucizesi!

Aloe Vera, kadim bir bitki…Peygamber efendimizin sabır suyu olarak da bilinen bu müthiş bitkiyi gözler için önerdiğini biliyor muydunuz? Mısır, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinin tarih koridorlarında yürürken, bir güzellik ya da fiziksel ve ruhsal şifa kürü olarak sahneye yine Aloe Vera çıkıyor.

Efsaneye göre Aristo, Büyük İskender’i yaralı askerleri için kullanmak üzere büyük miktarda Aloe Vera elde etmek için, Hint Okyanusu’ndaki Socotra adasını ele geçirmeye ikna ettiği belirtilir. Mısır kraliçesi Nefertiti ve Kleopatra’nın sağlık ve güzelliklerini Aloe Vera güzellik terapilerine borçlu oldukları da anlatılmaktadır.

Büyük ansiklopedik kitapların Aloe Vera bitkisi için aktardığı bilgiler ya da hızlıca internet ansiklopedilerinde gezinmenizle Aloe Vera hakkında daha derin bilgi sahibi olabilirsiniz. Ben yine de Aloe Vera’da bulunan bu değerli bileşenleri sıralamak istiyorum. Aynı zamanda, Aloe Vera’nın aşağıda sıraladığım vitamin ve minerallere hatta aminoasitlere sahip olduğunu görünce, neden kadim bir şifa bitkisi olarak kabul edildiğini de anlayacaksınız.

  • A, C, B1, B2, B6, B12, E, Choline, Folic Asit, Kalsiyum, Potasyum, Fosfor, Demir, Sodyum, Klorin, Manganez, Çinko, Salicylic Asit, Amino Asitler ve Saponinler; yalnızca en dikkat çekenleri.

Aloe Vera’nın birden çok türü bulunuyor doğada. Gıda takviyesi ve kozmetik olarak kullanılan türüne Bardensis deniyor. Özellikle çok sıcak topraklarda yetiştiriliyor. Güney Amerika’da bolca Aloe Vera tarlası bulunuyor, fakat isterseniz evinizde minik bir saksı da bile yetiştirebilirsiniz bu türü.

Kim derdi ki bu bitki benim tüm sağlığıma olumlu etki gösterecek ve aynı zamanda her gün güzellik verecek? Ben düzenli bir şekilde Aloe Vera kullanarak yılların pasını kirini vücudumdan ve cildimden söküp atmışım meğerse. Keşke çok daha erken yıllarda bu ürünlerle tanışsaymışım, sağlığımı daima koruyabilirmişim. Yine teşekkürü bir borç bilirim, beni bu ürünlerle tanıştıran güzel dostlarıma…

 

 

Aloe Vera’yı 2 yıl boyunca düzenli tükerek kazandığım bir kaç önemli sağlık faydasını sıralamak istiyorum:

  • Aloe Vera Konsantre İçeceği ile güne başlıyorum-suyuma çeyrek çay bardağı kadar katarak içiyorum ve BİNGO! Sindirim sistemim inanılmaz iyi çalışıyor bir saat gibi, tıkır tıkır…Geçmişte sıkça kabızlık çekerdim ve maalesef yoğun stres, düzensiz beslenme, az su tüketmek, fazla çay ve kahve içmek sebepleriyle bağışıklık sistemim inanılmaz zayıflamıştı; sürekli hasta oluyordum, hatta sık sık gıda zehirlenmesi bile yaşamaya başlamıştım. Son 2 yıl içinde beslenmemi değiştirmem ve doğru gıda takviyelerini, uygun fiyatlara mutfak bütçeme dahil etmeye başlamamla, bağışıklığım inanılmaz kuvvetlendi. Klimalardan soğuk aldım mesela bu yaz, geniz akıntısı ve hafif öksürme yaşamaya başladım; hemen Aloe Vera içeceğimin porsiyonu artırarak tüketmeye başladım, ve BİNGO! 2-3 gün içinde iyileştirdim kendimi. Hastane doktor kapılarından kurtuldum çok şükür. Allah, Yüce Yaratıcı, Takdir-i Mühendis bize müthiş bir beden ve enerji/ruh bahşediyor, bu değeri koruyup, beden ve ruh bütünlüğümüzü ilerleterek hayattan keyif almak ise bizlerin elinde. Biz ise çok vefasız olmayı tercih ediyoruz; sağlığımızı göz göre göre heba ediyor, beslenmemize dikkat etmeyerek, gereksiz konuları kafamıza takıp büyüterek kendimizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak  hasta etmeye başlıyoruz.
  • Cildimi tüm toksinlerden arındırıp, pırıl pırıl ve pürüzsüz hale getirdi. Bu neredeyse tüm hayatım boyunca istediğim birşeydi, 30’larımın sonunda nasip oldu. Güzellik merkezlerine gitmeden, estetik uygulamalar ya da botoks vb. yaptırmadan elde ettim bu sonucu(zaten bunları yaptıracak bütçem de yoktu). Bu sebeple genç kız ve erkeklere tavsiyem bu ürünlerle en kısa sürede tanışmaları ve kullanmaları. Bütçenizi koruyarak uzun süreli kalıcı güzellik elde edeceksiniz. Cilt salonlarını ziyaret ederek, uygulamadan uygulamaya güzelleşmeyeceksiniz.
  • Topuklarımı yumuşacık ve bebek gibi yaptı; iş hayatım sebebiyle fazla ayakta olmak ve hareketli olmak sebebiyle rengi portakallaşan tabanlarım yeniden bir bebek gibi pembeleşmeye başladı. Bakımlar ihmal edilince ortaya çıkan çatlaklar tamamen ortadan kalktı.
  • Hayatımda uzun bir süre maruz kaldığım yoğun stres sebebiyle, sürekli dökülen saçlarımı sağlıkla yeniden uzattım ve gürleştirdim.
  • Cildim daima nemli ve parlak. Losyon ve krem sürmeyi 1-2 gün atlasam dahi, sürekli pırıl pırıl ve sağlıklı bir cildim var: yüz ve vücut.
  • Cildimde oluşan, yine yoğun stresli zamanlarımdan bana yadigar olan “Rosa”, ya da diğer adıyla “Gül Hastalığı”-ciltte dağınık kırmızı lekeler-tamamen iyileşti.
  • Evde bir yaramaz minnağım var, kedime bile aloe vera solüsyonu hazırlayarak püskürtüyorum bir şişede hazırlayarak ve tüy dökülmelerini azaltıyor.
  • Yemek yaparken elim yandığında hemen Aloe Vera sürüyorum ve BİNGO! Hiç iz kalmıyor ve evde sehpada duran “S ile başlayan” meşhur eczane kremi artık rafa kalktı!
  • Migrenden öte tabir edebileceğim baş ağrılarım benim en büyük sağlık sorunlarımdan biriydi. 1 yıl içinde ciddi ölçüde azaldı, 2 yılın sonunda neredeyse kesildi! Bu benim için çok önemli- bu inanılmaz bir sağlık sonucu. Ağrı kesiciler rafa kalktı. Vücudumun ağrımamasının keyfini ve huzurunu yaşamak tarif edilemez bir duygu.

Evet, Aloe Vera bitkisi bir mucize!

Benim severek kullandığım ve hayatıma iyi ki almışım, iyi ki bu ürünleri üreten markayla ve bu kaliteli ürünlerle uygun fiyatlara tanışmama vesile olan dostlarım var dedirten ürünler saymakla bitmez.

Ürünler ve kullanımları hakkında daha detaylı bilgi almak ve hayatına sağlığı bir beslenme ve güzellik ritüeli yaratarak, bütçesini zorlamadan dahil etmek isteyen herkes iletişime geçebilir. Hatta yeni bir iş fırsatı arayan ve nasıl başlayacağını bilemeyen herkes önce sağlık kazanarak hemen başlayabilir. iletişim için e-posta göndermeniz yeterli.

Esenlikle Kalın.

 

Bunları da Okumak İsteyebilirsiniz