46 Views

Daha Fazla Su İçmenizi Sağlayacak Taktikler

Su içmek gerçekten sağlığınız üzerinde büyük farklar yaratacaktır. Su içtikçe sindirim sisteminize büyük bir iyilik yaparsınız. Bugün bilimsel veriler çoğu hastalığın bağırsakta yaşanan problemler sebebiyle ve stresle çok ilgili olduğunu göstermektedir. Su alımımızı artırarak hem sağlık kalitemizi artırırız hem de daha güzel bir cilt ve gür saçlara sahip oluruz. Tırnaklardaki iyileşme ve biraz da sporda eklenince ciltteki sarkmaların toparlanması, çatlakların renginin açılması da cabası.

İşte tüyolar:

  • 1,5-2 lt’lik şişeler satın alın. Ben bu şişelerden kullanıyorum. Satın almak için iletişim kutusundan hemen bana yazabilirsiniz. Şişelerinizi kapınıza kadar kargoluyoruz.
  • Bu ve benzeri şişelerden günde 2 şişe kadar tüketmeliyiz. Bunun için sabahtan öğleye kadar 1. şişeyi, öğleden gece yatana kadar 2. şişeyi bitirin. Bu şekilde planlayınca aslında gerektiği kadar su içmenin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.
  • Ağırlığınız her 25 kg için 1 litre su tüketmeniz genel sağlık için önemlidir. Buna göre günlük su miktarınızı netleştirin.
  • Su tadı hoşunuza gitmiyorsa, şişenizin içine farklı tatlar ekleyin. Bir iki dilim limon kabuğu, 1 çubuk tarçın , 1 adet karanfil, bir kaç yeşil elma dilimi, ince bir dilim zencefil gibi tatlar suyu benzersiz kılar. Ya da benim gibi suyunuzun içine detoks etkisi de yaratan, Aloe Vera Konsantre içecekten 3 kapak ekleyerek suyunuzda narenciye tadı yakalayabilirsiniz.
Her an yanınızda taşıyabileceğiniz, çantanızın içine atabileceğiniz 500 ml büyüklüğünde şişeler de satın alıp durumsal olarak su içmeyi daima destekleyebilirsiniz.

Düzenli su içmeye başladığınızda daha sık tuvalete çıkmaya başlayacaksınız. Bırakın vücudunuzdaki toksik maddeler her tuvalete çıktığınızda akıp gitsin. Unutmayın, özellikle evi ya da ofisi terk etmeden, dışarıya çıkmadan önce tuvalet ihtiyacınızı giderip yola çıkmanız yerli yersiz sıkışmalarınızı engelleyecektir 🙂

Bunları da Okumak İsteyebilirsiniz