58 Views

Günlük Gıda Takviyelerinin En Önemli Üçlüsü

Hepimiz gün boyunca öğünleri planlar ve mikro ve makro besinlerin hepsinden tükettiğimiz gıdaları alarak bedenimizi korur ve hastalıklardan korunarak sağlıkla besleniriz.

Sağlık hayatta olmazsa olmazımızdır, çünkü bir defa gittiğinde çok canımız yanar, düzeltmek için gerek maddi gerek manevi büyük çabalar harcanır.

Öyleyse bedenimizi daima korumak için neler yapabiliriz?

Gıdaların besin değerleri çok önemli. Bunun için pişirme teknikleri ve organik gıdalarla beslenmemiz büyük önem taşıyor.

Peki daima bu şekilde beslenebiliyor muyuz?

Gıda takviyeleri bu aşamda devreye giriyor ve beden sağlığımız için büyük önem taşıyor.

  • En önemli gıda takviyesi Omega3 Balık Yağı Asitleridir. Mutlaka günde 1,5 gr alınması who dünya sağlık örgütü tarafından önerilmektedir.
  • Bir başka hayati takviye Kalsiyum ve D Vitaminidir, bu takviye de ilerde daha rahat yaşlılık geçirmemiz için çok önemlidir.
  • Ve tabii ki Multi Vitamin tabletler. Multi vitamin tabletler sadece mevsimsel geçişlerde değil, değişen tarım yöntemleri ve artık eskisi kadar iyi sebze meyveye ulaşmanın zor olması sebepleriyle, artık mutlaka her gün alınması gereken bir günlük takviyedir.

Her ay mutfak bütçenizi yaparken mutlaka ailece kullanılması gereken takviye harcamalarını da ekleyin. Düşündüğünüz kadar pahalı olmayacak. Beslenmeniz akıllı tercihlerle dolu olunca, geriye yalnızca anınızı yaşamanız kalır. Kendinize iyi bakın…

 

 

 

Bunları da Okumak İsteyebilirsiniz